do kasy suma: 0,00 zł
Producenci

BOARBETTER 2l + aplikator GRATIS

Kod produktu: 000004756
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Ocena: 0
Producent: Vetoquinol
ilość szt.
Cena: 1 382,00 zł 1382.00

towar niedostępny

  (1 l = 691,00 zł )
  • Darmowa przesyłka od 300 zł
  • 30 dni na zwrot
  • Szybka dostawa

Opis

Produkt zawiera feromony knura stymulujące odruchy rujowe u loch. Przez wiele lat uważano, że sygnały węchowe knura prowadzące do pobudzenia zachowań rujowych u loch są związane tylko z dwoma feromonami zawartymi w ślinie: androstenolem i androstenonem – TO FAKT. Ale czy tylko one? No właśnie... nie tylko, na co wskazywały obserwacje różnych praktyków wykrywających ruje u loch. W wyniku badań na knurach prowadzonych przez naukowców w laboratoriach firmy Vetoquinol wykazano, że istnieje jeszcze trzecia lotna cząsteczka o nazwie CHINOLINA. To właśnie CHINOLINA obecna w ślinie knura wykazuje silne działanie wspomagające dwa inne w celu maksymalnej stymulacji zachowań rujowych u loch. Dodatkowo w badaniach udowodniono, że BOARBETTER aż u 9 z 10 loch wykazywał objawy rui bez użycia knura.

To CHINOLINA sprawia, że BOARBETTER jest inny niż dotychczas znane produkty na rynku.

Produkt ten opracowano w celu naśladowania trzech feromonów występujących naturalnie w ślinie knurów (chinolina, androstenon, androstenol). Zawierając roztwór trzech syntetycznych cząsteczek feromonów połączonych w unikalnej kombinacji, którą określa się jako Boar Saliva Analogue (BSA) – odpowiednik śliny knura (BSA jest substancją czynną BOARBETTER) produkt uzyskał patent. Ciekawostką jest fakt, że feromony knura odpowiadają za ‘zapach knura’, więc produkt ten może zredukować potrzebę utrzymywania żywych knurów pomagających w wykrywaniu loch w rui na fermach, co redukuje koszty hodowlane. Badania laboratoryjne i terenowe potwierdziły, że połączenie składników BSA daje efekt synergistyczny. Ta innowacyjna kompozycja może zwiększać odruchy rozrodcze hodowlanych samic i pomagając osiągnąć maksymalną wydajność rozrodczą przez co poprawiać opłacalność produkcji.

BOARBETTER zawiera niebieski barwnik, który ułatwia i potwierdza prawidłową aplikację. Niebieski kolor jest wówczas widoczny na tarczce ryjowej lochy.

Produkt podaje się w ilości 4 ml bezpośrednio spryskując tarczkę ryjową lochy z odległości 20-30 cm, używając odpowiedniego aplikatora. Wraz z produktem dostępny jest aplikator, który precyzyjnie odmierza 2 ml produktu. Niezbędną dawkę uzyskuje się naciskając dwukrotnie dozownik.

Koszt jednej dawki to 2,76zł

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl