VetExpert VetoSkin 90 tabetek/ kapsułek na skórę, sierść, problemy dermatologiczne

Z001242

VetExpert VetoSkin 90 tabetek na skórę, sierść, problemy dermatologiczne

PRODUCENT: VetExpert
DOSTĘPNOŚĆ:  Duża ilość

44,00 zł

DOSTAWA: 24 H

Opis

Produkty powiązane

Opinie

VetExpert VetoSkin 90 kapsułek dla psów i kotów z problemami dermatologicznymi. 

VetoSkin to preparat dla psów i kotów z zaburzeniami dermatologicznymi (sucha, matowa, wypadająca sierść oraz łuszcząca się skóra). Korzystna dla starszych psów. Mechanizm działania opiera się na opisanym w literaturze naukowej działaniu poszczególnych składników tego preparatu: 

* Wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-6 - utrzymują prawidłowy stan zdrowia skóry oraz sierści. Dzięki zawartości kwasu linolowego i gamma-linolenowego  skóra utrzymuje odpowiednią ilość wody, pozostaje elastyczna i sprężysta, nie łuszczy się i nie wysycha. (Bauer,        1994). 

* Wielonienasycone kwasy omega-3 - działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. W przypadku zaburzeń dermatologicznych kwasy tłuszczowe omega-3 mogą ograniczyć występowanie stanu zapalnego w zmienionych chorobowo miejscach, co może mieć bardzo korzystne działanie zmniejszające świąd (Bauer, 1994). 

* Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 były stosowane jako suplement diety w wielu badaniach przeprowadzonych na psach, w których wykazano, że poprawiają one stan skóry u psów z atopowym zapaleniem skóry (Abba i wsp., 2005).  

* Cynk - bierze udział w gojeniu się ran skórnych. Jego niedobór powoduje dermatozy. W ich przebiegu pojawiają się charakterystyczne zmiany skórne: łuski, krosty oraz owrzodzenia. W przypadku występowania zaburzeń cynku jest on stosowany u psów w różnych postaciach i różnych dawkach (siarczan cynku – 10 mg/kg; glukonian cynku 10 mg/kg) (Hensel, 2010). 

* Witaminy z grupy B (B1, B2, B6, B12) - suplementacja kwasami może nie być skuteczna w przypadku braku witamin z grupy B, ponieważ są one koenzymami wielu enzymów biorących udział w procesach metabolicznych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Obecność biotyny (wit. z grupy B), częściowo ogranicza wydzielanie łoju i hamuje intensywność przetłuszczania się skóry, co jest szczególnie korzystne u psów z łojotokiem. (Watson, 1998). 

Skład:

ryby, inne zwierzęta wodne i ich produkty pochodne. 

Dodatki:

Olej rybi (jako źródło kwasów tłuszczowych omega-3), Olej z ogórecznika tłoczony na zimno(jako źródło kwasów tłuszczowych omega-6), Cynk Witamina B1, Witamina B2 Witamina B6, Witamina B12, Biotyna 

Dawkowanie:

1 kapsułka do 15 kg, 2 kapsułki powyżej 15 kg masy ciała/dziennie.

Kapsułkę Twist Off można podać w całości do jamy ustnej lub przeciąć, a następnie jej zawartość wymieszać z karmą lub podać bezpośrednio do jamy ustnej. Preparat zaleca się stosować minimum 2 miesiące lub do osiągnięcia optymalnego efektu. 

Napisz opinię

Accessories

PRZYPOMNIENIE O PRODUKCIE

Na podany adres e-mail wyślemy przypomnienie o konieczności ponownego zamówienia produktu!