do kasy suma: 0,00 zł
Producenci

Zabawki dla psów

4DOGS Gryzak z poroża jelenia L easy 15cm 4DOGS Gryzak z poroża jelenia L easy 15cm
Producent: 4DOGS
Cena:

35,00 zł

zobacz więcej
4DOGS Gryzak z poroża jelenia L hard 15cm 4DOGS Gryzak z poroża jelenia L hard 15cm
Producent: 4DOGS
Cena:

38,00 zł

zobacz więcej
4DOGS Gryzak z poroża jelenia M easy 12cm 4DOGS Gryzak z poroża jelenia M easy 12cm
Producent: 4DOGS
Cena:

24,00 zł

zobacz więcej
4DOGS Gryzak z poroża jelenia M hard 12cm 4DOGS Gryzak z poroża jelenia M hard 12cm
Producent: 4DOGS
Cena:

28,00 zł

zobacz więcej
4DOGS Gryzak z poroża jelenia S easy 9cm 4DOGS Gryzak z poroża jelenia S easy 9cm
Producent: 4DOGS
Cena:

17,00 zł

zobacz więcej
4DOGS Gryzak z poroża jelenia S hard 9cm 4DOGS Gryzak z poroża jelenia S hard 9cm
Producent: 4DOGS
Cena:

19,00 zł

zobacz więcej
4DOGS Gryzak z poroża jelenia XL easy 17cm 4DOGS Gryzak z poroża jelenia XL easy 17cm
Producent: 4DOGS
Cena:

48,00 zł

zobacz więcej
4DOGS Gryzak z poroża jelenia XL hard 17cm 4DOGS Gryzak z poroża jelenia XL hard 17cm
Producent: 4DOGS
Cena:

52,00 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "L" easy 4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "L" easy
Producent: 4DOGS
Cena:

54,90 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "L" hard 4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "L" hard
Producent: 4DOGS
Cena:

54,90 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "M" easy 4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "M" easy
Producent: 4DOGS
Cena:

44,90 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "M" hard 4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "M" hard
Producent: 4DOGS
Cena:

44,90 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "XL" easy 4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "XL" easy
Producent: 4DOGS
Cena:

71,90 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "XL" hard 4DOGS Szarpak z porożem Huśtawka HOOK "XL" hard
Producent: 4DOGS
Cena:

71,90 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Pętla LOOP "L" easy 4DOGS Szarpak z porożem Pętla LOOP "L" easy
Producent: 4DOGS
Cena:

51,90 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Pętla LOOP "L" hard 4DOGS Szarpak z porożem Pętla LOOP "L" hard
Producent: 4DOGS
Cena:

51,90 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Pętla LOOP "M" easy 4DOGS Szarpak z porożem Pętla LOOP "M" easy
Producent: 4DOGS
Cena:

38,90 zł

zobacz więcej
4DOGS Szarpak z porożem Pętla LOOP "M" hard 4DOGS Szarpak z porożem Pętla LOOP "M" hard
Producent: 4DOGS
Cena:

38,90 zł

zobacz więcej

Zabawki dla psa

Wybór odpowiedniej zabawki dla psa może przysporzyć niemały problem świeżo upieczonemu opiekunowi. W sklepach zoologicznych dostępnych jest bardzo wiele różnych zabawek od gryzaków, przez szarpaki po przytulanki.

Zabawki dla psa – dlaczego pies ich potrzebuje?

Twój pies potrzebuje zabawek do rozwoju umysłowego i fizycznego, do rozładowania energii i frustracji, do nauki koncentracji i skupienia, do budowania więzi z opiekunem. Zabawki dla psa zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia i żucia naszych czworonogów; wpływają na higienę zębów i dobrą kondycję dziąseł; pozwalają na konstruktywne spędzanie czasu w oczekiwaniu na powrót opiekuna, a więc wzbudzają u psa umiejętność samodzielnej zabawy.

Zabawki dla psa są pewnego rodzaju wyznacznikiem psiego szczęścia i spełnienia się czworonoga w aktywności, jaką jest zabawa. Zatem zabawki dla psów są także ważnym czynnikiem stymulującym zwierzę do podejmowania ruchu, działają na rzecz poprawy ich kondycji psychicznej i zdrowotnej.

Zabawki dla psa – jak bawić się z psem?

To jakie zabawki dla psów kupisz, zależeć powinno od tego, w co lubi się bawić Twój pies. Obserwując swojego psa, podczas wspólnej aktywności, możesz wiele się dowiedzieć o jego preferencjach zabawowych. Na pytanie, jak się bawić z psem odpowie twój przyjaciel. Jedne czworonogi z zamiłowaniem oddają się bieganiu i aportowaniu, inne uwielbiają pływać, a jeszcze inne skupują się głównie na gryzieniu, lizaniu oraz szarpaniu. Zawsze jednak należy pamiętać, aby zabawki dla psa były bezpiecznie muszą być wybrane spośród asortymentu dla zwierząt.

Najlepsze zabawki dla psa to takie, które spełniają normy bezpieczeństwa: są nietoksyczne, wykonane z dobrej jakości materiałów, a ich elementy składowe nie niosą za sobą ryzyka połknięcia. Niestety niezniszczalne zabawki dla psa nie istnieją, ale ich trwałość może zaskoczyć niejednego opiekuna, posiadającego pomysłowego pupila.

Zabawki dla szczeniaka będą inne niż zabawki dla psa dorosłego

Zabawki dla psa należy dobrać do wielkości zwierzęcia i jego wieku. Szczeniak doga niemieckiego powinien mieć w swoim inwentarzu wytrzymałe zabawki dla psa większych rozmiarów, a szczeniakowi mopsa powinno się zaproponować zupełnie inny zestaw zabawek dla psa, który będzie odpowiedni do wielkości psa oraz kształtu jego kufy. Wiek zwierzęcia również ma znaczenia podczas zakupu zabawki dla psa. Starsze czy schorowane psy nie zainteresuje już szaleńcza pogoń za piłką, czy aportem. Dla nich doskonałym wyborem będzie zajmująca zabawka dla psa, która pobudzi do aktywności umysłowej np. zabawki typu kong czy maty i pompony węchowe.

Zabawki interaktywne dla psa

Zabawki interaktywne dla psa to prawdziwa pociecha dla tych czworonogów, które często się nudzą, chętnie podejmują się nauki najtrudniejszych sztuczek, lubią poszukiwać nowych wyzwań intelektualnych i niestraszne im żadne łamigłówki, zwłaszcza jeśli kolejna zabawka dla psa jest jeszcze ciekawsza od poprzedniej. Wśród interaktywnych zabawek znajdziesz poruszające się zabawki, które przyciągną zwierzę wydawanym dźwiękiem i światłem oraz zareagują na dotyk psa. Bardziej zaawansowane zabawki dla psa bardzo często można sterować zdalnie przez aplikację i pracują w kilku trybach dostosowanych do poziomu aktywności psa.

Zabawka edukacyjna dla psa

Zabawka edukacyjna dla psa także ma za zadanie wpływać na inteligencję psa, rozwijać jego kreatywność, ćwiczyć umiejętność obserwacji, refleks i koordynację wzrokowo-ruchową. Przykładem zabawki dla psów o charakterze edukacyjnym są piłki o nieregularnych kształtach, zabawki na przysmaki dla psa w formie gier planszowych i strategicznych czy wyrzutnie piłek, które mogą być obsługiwane przez samego psa.

Zabawki dla dużego psa

Zabawki dla dużego psa muszą mieć odpowiedni rozmiar, to nie ulega żadnej wątpliwości. Związane jest to przede wszystkim z bezpiecznym użytkowaniem zabawki. Duże psy mają też większą siłę szczęk, przez co ringi, piłki czy kongi są wykonane z odpornego tworzywa proporcjonalnie do wielkości danej zabawki dla psa. Bez obaw można dużemu psu podarować zarówno pluszaka, jak i piszczące zabawki dla psa, jeśli tylko wyrazi chęć zabawy. Dźwięk w takich zabawkach ma różne natężenie, na co warto zwrócić uwagę, zwłaszcza przy psach wrażliwych na wysokie i dość nagłe dźwięki piszczałek.

Zabawki dla małego psa

Zabawki dla młodego psa powinny być dostosowane do wielkości pyska psa i mniejszej siły nacisku przy wrażliwych jeszcze zębach mlecznych lub węższej szczęce psiaka. Zbyt duże zabawki dla psa o małych gabarytach mogą szybko zniechęcić do zabawy, gdyż operowanie nimi jest wysoce utrudnione. Dlatego bardzo ważne jest poświęcenie nieco więcej czasu na dobór akcesoriów zabawowych, właśnie przez wzgląd na szybkie porzucenie nieodpowiednio dobranej zabawki dla psa, choćby była najbardziej atrakcyjna czy wielofunkcyjna.

Zabawki węchowe dla psa

Zabawki węchowe dla psa to kategoria zabawek przeznaczonych dla psów w trakcie rekonwalescencji, psów niewidomych, psów lubiących nosework czy psów myśliwskich, które doskonalą w ten sposób instynkt łowiecki. Dla tego grona czworonogów wyczulony węch to narzędzie pracy, zabawy i relaksu. Węchowe zabawki dla psa to także świetna alternatywa na niepogodę lub gdy pies nie może się zmęczyć fizycznie ze względu na kontuzję czy stan zdrowia. Maty węchowe najczęściej występują w kolorach, które pies widzi, mają szeroką gamę rozmiarów i poziomów trudności oraz są wykonane z tkanin i tworzyw sztucznych. Zabawką węchową jest także nakładka lub miska spowalniająca jedzenie. Produkty te to zabawki wyciszające dla psa, które stosuje się z powodzeniem w pracy z czworonogami wykazującymi problemy behawioralne (m.in. psy wysoko reaktywne czy lękliwe). Doskonałą zabawką wyciszającą jest też mata do lizania.

Jak zrobić zabawki dla psa

Jak zrobić zabawkę dla psa? Bardzo prosto! Szybka do wykonania zabawka dla psa to np. mata węchowa. Potrzebujesz jedynie polaru w kolorze niebieskim i żółtym oraz kratkę do zlewu. Polar potnij na paski około 2 cm x 15 cm i przewiąż na kratce. Każdy pasek zawiąż na podwójny supeł, dla bezpiecznego użytkowania. Miedzy frędzelki powkładaj ulubiony przysmak pupila i gotowe! Prosto, tanio i efektownie. Doskonała zabawa gwarantowana!

Na co zwrócić uwagę, podczas zakupu zabawki dla psa?

Podczas zakupów zabawki dla psa zwróć uwagę na jakość materiałów, z których jest ona wykonana. Sprawdź czy szwy są mocne i nic się nie pruje, czy nie ma w zabawce drobnych elementów, które mogą się urwać i czy jej wielkość jest dla twojego psa odpowiednia. Zabawka dla psa nie może być kupiona na dziale dziecięcym. To zabawki delikatne, nietrwałe i niebezpieczne dla zwierząt. Zabawki dla psów powinny mieć atest dopuszczający produkt do użytkowania przez zwierzęta i oznaczenie CE mówiące o jakości produktu, gwarancji europejskiego pochodzenia i o tym, że zabawka jest zgodna z europejskimi normami bezpieczeństwa. Nie ma niezniszczalnych zabawek dla psów, to ty jako opiekun masz obowiązek dokonać oględzin jej stanu i usunąć ją, jeśli nosi znamiona uszkodzenia, a tym samym potencjalnego zagrożenia dla zwierzęcia.

Jakie zabawki dla psa kupisz w internetowym sklepie netfutter.pl?

W sklepie netfutter.pl znajdziesz różnorodne szarpaki, piłki teksturowe w różnych kolorach i rozmiarach, ale i aromatyzowane gryzaki na przekąski, aportery oraz wielozadaniowe pluszaki – nie tylko do snu. Każda zabawka dla psa przydaje się na inną okazję, każda odpowiada na inne potrzeby danego okresu rozwojowego, każda ma również inny stopień pobudzenia, a ich dobór powinien korelować ze stanem emocjonalnym czworonoga.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl