do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
Producenci

Zabawki dla kotów

Zabawki dla kotów

Wybór zabawek dla kotów jest nieco trudniejszy niż w przypadku psów, ale opiera się na tych samych zasadach. Zabawka musi spełniać wymogi bezpieczeństwa, powinna być wykonana z materiałów dający zabawce wymaganą trwałość. Zabawka powinna być atrakcyjna dla danego zwierzaka, czyli stymulować instynkt łowiecki kota oraz zachęcać do samopielęgnacji i wpływać na jego pozytywny nastrój.

Zabawki dla kotów – czy są im potrzebne?

Zabawki dla kotów zdecydowanie są potrzebne. Koty dzięki zabawkom rozwijają tężyznę fizyczną, stymulują koordynację i szybkość reakcji. Zabawa sama w sobie daje zwierzęciu radość, którą może dzielić nie tylko z innym kotem, ale i opiekunem. Odpowiednio dobrane zabawki dla kotów pomagają łagodnie przejść okres rekonwalescencji po chorobie, zabiegach, ale także po stracie towarzysza życia zarówno ludzkiego, jak i zwierzęcego. Zabawki dla małych kotów wpływają na prawidłowy rozwój i aktywizują naturalne zdolności kociąt. Wiele zabawek służy nie tylko swej pierwotnej funkcji, ale również umożliwia kotom pielęgnowanie futerka i pazurów. Zabawka dla kota ma za zadanie urozmaicić czworonogom dzień, nie pozwalając na nudę.

Zabawki dla kota – jakie wybrać?

Wybór właściwej zabawki dla kotów tylko pozornie wydaje się trudny. Opiekunowie często zachodzą w głowę czy zabawki spodobają się kotu. Koty są zwierzętami ruchliwymi z natury, pełnymi energii, którą trzeba podtrzymywać nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Warto zainwestować w kilka zabawek, które pozwolą na zabawę samodzielną np. tory i tunele do zabawy z piłeczkami oraz na wspólną aktywność np. wędka dla kota z piórkami, wstążkami, dzwoneczkami. Najważniejszą strefą, niezbędną w domu kota jest drapak dla kota. Drapak jest wszechstronnym akcesorium, które umożliwia kotu obserwację otoczenia z wysokości, jest bezpiecznym miejscem, z którego korzysta kot, gdy chce się odizolować od innych zwierzęcych mieszkańców. Rozbudowany drapak dla kota to miejsce odpoczynku (hamaki, budki), zabawy (wiszące elementy: pompony, piłeczki, piórka) i higieny (ostrzenie pazurów, masaż dziąseł i ciała). Zbiór kocich zabawek warto poszerzyć o nakręcane, piszczące, szeleszczące lub nieruchome tekstylne myszki. Mysz dla kota to doskonały stymulator instynktu łowickiego, dźwięk i tekstura dodatkowo pobudza inne kocie zmysły, zachęca do pogoni i gryzienia. Im lepiej poznasz swojego pupila, tym łatwiej będzie ci przychodziło kupno właściwej zabawki dla kota.

Interaktywne zabawki dla kotów

Koty to ciekawskie stworzenia i nic co się rusza, nie umknie ich uwadze, dlatego interaktywne zabawki dla kotów sprawdzą się praktycznie w każdym domu. Szczególnie polecane są w chwili, kiedy nie możesz w pełni zająć się kotem lub, gdy idziesz do pracy. W takich momentach polecana jest zabawka edukacyjna dla kota, która stymuluje jego spryt i kreatywne poszukiwanie rozwiązań. Taką zabawką są gryzaki dla kotów w najróżniejszych kształtach i poziomach skomplikowania. To także modułowe gry planszowe na smakołyki, które symulują wzrok, smak, węch i dotyk czy wszelkiego rodzaju zabawki statyczne z ruchomymi elementami, takie jak wyspy i wieże z wędkami. Opiekun może zdalnie, poprzez aplikację sterować poziomami szybkości zabawki lub wyłączyć ją, gdy kot się znudzi lub zmęczy. Bez piłki dla kota żaden domowy plac zabaw się nie obędzie. Zwykła pluszowa czy z tworzywa, z dzwoneczkiem, z wypustkami czy świecąca, a także z kocimiętką, każda znajdzie swoich kocich amatorów. Piłka dla kota to podstawa!

Zabawki dla kota z walerianą i kocimiętką

Zabawki dla kota z walerianą i kocimiętką wprawiają zwierzaka w stan euforii. Olejki eteryczne tych roślin pobudzają zmysł węchu kota i prowadzą do reakcji fizycznych, takich jak tarzanie się i wcieranie jej w futro oraz wokalizację i pobudzenie do ruchu. Zabawki dla kota z kocimiętką wpływają na poprawę nastroju kotów, jej aromat odpręża i relaksuje. Warto kupować aromatyzowane zabawki dla kotów, gdyż są one całkowicie bezpieczne i nie oddziałują uniezależniająco na układ nerwowy kota, a jedynie czasowo pobudzająco (reakcja utrzymuje się do 15 minut, później kot jest przez około godzinę na nią niewrażliwy). Czuły węch kota „zmusza” go do poszukiwania przyjemnej zabawki i nie należy odbierać mu tej przyjemności. Zabawka dla kota z walerianą przybiera formę poduszek, piłeczek i pluszowych zwierzątek wypełnionych suszem.

Wędka dla kota – jak jej używać?

Wędka dla kota jest bardzo prosta w użyciu, a różnorodność zanęt jest na tyle szeroka, że każdy kot może mieć ich kilka, każdą na inną okazję, wystarczy zmienić końcówkę. Wędka odtwarza cały proces polowania (obserwacja, pościg, złowienie), a więc umiejętności, której uczą się wszystkie koty od matek. Na początku trzeba zainteresować kota wędką poprzez wprawienie w delikatny ruch zanęty na jej końcu. Następnie przesuwaj „ofiarę” po podłożu, zwiększając szybkość adekwatnie do zainteresowania kota. Zabawka dla kota powinna poruszać się zarówno w poziomie, jak i w pionie, by kot sięgał zanęty, biegnąc czy skacząc wzwyż. Długość wędki należy dostosować do wieku kota, im mniejszy kociak, tym wędka powinna być krótsza. Warto zauważyć, że kijek może występować w różnych długościach, ale i być teleskopowy, którego długość reguluje opiekun wraz ze wzrostem kota. Wędka dla kota może być zakończona samymi piórkami, wstążkami, rzemykami, pluszowym ogonem w formie miotełki. Inna wersja tej zabawki dla kotów to klasyczna forma wędki ze sznurkiem, na którego końcu zawieszone są zanęty wraz z dodatkowymi drobnymi zabawkami (pompon, kulki/patyczki matatabi, dzwoneczek, czy szeleszcząca mysz dla kota). Twój kot będzie bardzo szczęśliwy, jeśli będzie mógł spędzić z tobą czas na polowaniu.

Tunel dla kota – czy to najlepsza zabawka?

Najlepsza zabawka dla kota to taka, którą kot lubi się bawić. Tunel dla kota lub śpiwór z pewnością może stawać w konkury o miano najlepszej zabawki. Koty wykorzystują tunele na kilka sposobów. Po pierwsze na niekończącą się zabawę w chowanego z innymi kotami. Dodatkowe otwory na długości tunelu urozmaicają futrzakom przygody. Po drugie tunel to sekretne miejsce do zabawy innymi zabawkami, ale i tymi, które są już umocowane u wyjść z tunelu. Sam tunel dla kota może być wykonany z szeleszczącego materiału, który pobudza zmysły, zachęcając do psot. Jest to mobilna zabawka dla kota, po złożeniu zajmuje mało miejsca i często łączy w sobie aktywność zabawową z miejscem do odpoczynku.

Zabawki dla małego kota

Zabawki dla małego kota są bardzo istotnym akcesorium, służącym nauce poprzez zabawę. Kocie dziecko interesuje się wszystkim, dlatego musi mieć dostęp do zabawek, które zaspokoją jego ciekawość i ukierunkują jego energię. Kocięta często podczas zabawy nagle usypiają ze zmęczenia, dlatego kocyk do leżenia z zamocowanym szarpakiem świetnie się sprawdzi. Kociak zainteresuje się ćwierkającym ptakiem z ogonkiem z naturalnych piór, szeleszczącą rybką czy krótszą wędką z grzechoczącą piłeczką. Elektryczna mysz dla kota jako pierwsza zabawka również zyska zainteresowanie małego kota, jeśli tylko opiekun dostosuje poziom prędkości zabawki dla kotów do możliwości zwierzęcia. Uciekająca zabawka dla kota sprawdza się w każdym wieku, gdyż instynkt myśliwego nie ustaje z wiekiem u wszystkich zdrowych kotów.

Jakie zabawki dla kota kupisz w internetowym sklepie netfutter.pl?

W sklepie internetowym netfutter.pl znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych zabawek, począwszy od wędek, które dopasujesz do etapu rozwojowego twojego kota, poprzez zwierzątka i piłeczki z sizalu, aż po interaktywne miski i fontanny dla kotów, ceniących sobie wyzwania umysłowe i samodzielność.

Zakupy w sklepie internetowym netfutter.pl, to gwarancja produktów najwyżej jakości w konkurencyjnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl