do kasy suma: 0,00 zł
Producenci

Kosmetyki i pielęgnacja psa

BEAPHAR Szampon Bio dla psa i kota 250ml BEAPHAR Szampon Bio dla psa i kota 250ml
Producent: Beaphar
Cena:

19,00 zł

zobacz więcej
BEAPHAR Szampon dla szczeniąt 250ml BEAPHAR Szampon dla szczeniąt 250ml
Producent: Beaphar
Cena:

22,00 zł

zobacz więcej
BEAPHAR Szampon do białej sierści 250ml BEAPHAR Szampon do białej sierści 250ml
Producent: Beaphar
Cena:

22,00 zł

zobacz więcej
BEAPHAR Szampon do czarnej sierści 250ml BEAPHAR Szampon do czarnej sierści 250ml
Producent: Beaphar
Cena:

22,00 zł

zobacz więcej
BEAPHAR Szampon do regeneracji sierści 250ml BEAPHAR Szampon do regeneracji sierści 250ml
Producent: Beaphar
Cena:

22,00 zł

zobacz więcej
BOTANIQA For Ever Bath Odżywka 250ml BOTANIQA For Ever Bath Odżywka 250ml
Producent: Botaniqa
Cena:

29,00 zł

( 1 l = 116,00 zł )
szt.
zobacz więcej
BOTANIQA For Ever Bath Odżywka 5l BOTANIQA For Ever Bath Odżywka 5l
Producent: Botaniqa
Cena:

229,00 zł

( 1 l = 45,80 zł )
szt.
zobacz więcej
BOTANIQA For Ever Bath Odżywka 5l + Pompka BOTANIQA For Ever Bath Odżywka 5l + Pompka
Producent: Botaniqa
Cena:

229,00 zł

( 1 l = 45,80 zł )
szt.
zobacz więcej
BOTANIQA For Ever Bath Szampon 250ml BOTANIQA For Ever Bath Szampon 250ml
Producent: Botaniqa
Cena:

28,00 zł

( 1 l = 112,00 zł )
szt.
zobacz więcej
BOTANIQA For Ever Bath Szampon 5l BOTANIQA For Ever Bath Szampon 5l
Producent: Botaniqa
Cena:

219,00 zł

( 1 l = 43,80 zł )
szt.
zobacz więcej
BOTANIQA For Ever Bath Szampon 5l + Pompka BOTANIQA For Ever Bath Szampon 5l + Pompka
Producent: Botaniqa
Cena:

219,00 zł

( 1 l = 43,80 zł )
szt.
zobacz więcej
BOTANIQA Fresh Me Up Szampon 250ml BOTANIQA Fresh Me Up Szampon 250ml
Producent: Botaniqa
Cena:

29,00 zł

( 1 l = 116,00 zł )
szt.
zobacz więcej
BOTANIQA Fresh Me Up Szampon 5l BOTANIQA Fresh Me Up Szampon 5l
Producent: Botaniqa
Cena:

229,00 zł

( 1 l = 45,80 zł )
zobacz więcej
BOTANIQA Fresh Me Up Szampon 5l + Pompka BOTANIQA Fresh Me Up Szampon 5l + Pompka
Producent: Botaniqa
Cena:

229,00 zł

( 1 l = 45,80 zł )
szt.
zobacz więcej
BOTANIQA Groom It Szampon 4l BOTANIQA Groom It Szampon 4l
Producent: Botaniqa
Cena:

139,99 zł

( 1 l = 35,00 zł )
zobacz więcej

Pielęgnacja psa

Pielęgnacja psa ma istotny wpływ na jakość jego życia, a także na ogólną kondycję zdrowotną. Prawidłowo dobrane i stosowane kosmetyki dla psów mogą przyczynić się do zmniejszenia problemów dermatologicznych, uchronić psa przed grzybami i roztoczami, a nawet ochronić psa przed problemami ze stawami, co może mieć miejsce, gdy pies ma zbyt długie pazury.

Produkty do pielęgnacji psa

Pielęgnacja psów staje się coraz bardziej powszechna dzięki rosnącej świadomości opiekunów zwierząt oraz szerokiemu asortymentowi kosmetyków dla psów.

W sklepach zoologicznych dostępne są szampony dla psów, odżywki do sierści, a także preparaty do pielęgnacji oczu, uszu, zębów i łap, a nawet maszynki do strzyżenia dla psów.

Kosmetyki dla psa dostępne są w wersjach dopasowanych do konkretnej rasy psa, czy jego szaty. Psy długowłose wymagają innych szamponów i odżywek ułatwiających rozczesywanie niż psy o krótkiej sierści.

W sklepach zoologicznych dostępne są np. szampony dla psów o białym umaszczeniu, które wybielają sierść i usuwają z niej zażółcenia. Dla psów o czarnym umaszczeniu kupisz szampony pogłębiające kolor.

Jeżeli twój pies ma rdzawe zacieki pod oczami możesz skorzystać z produktów groomerskich, które pomogą Ci pozbyć się u psa tego nieprzyjemnego problemu.

Pielęgnacja psa – na to zwróć uwagę

Pielęgnacja psa powinna opierać się na kosmetykach dla psów, a nie dla ludzi. Nie jest to chwyt marketingowy, pH skóry psa jest lekko zasadowe i wynosi 7-7,4, a pH skóry ludzkiej jest kwaśne i wynosi 5,4-5,9 – to oznacza, że szampony dla ludzi mogą działać drażniąco na skórę psa.

Jeżeli w Twoim domu zamieszkał szczeniak, to pamiętaj, że pierwsza kąpiel zwierzęcia może odbyć się ok. 3-4 miesiąca życia szczeniaka. Stres związany z pierwszą kąpielą może doprowadzić co spadku odporności, co jest niekorzystne, podczas pierwszych obowiązkowych szczepień.

Dorosłego psa można kąpać co 3-6 miesięcy, lecz pamiętaj, że zbyt częste kąpiele mogą usuwać sebum, które stanowi naturalną barierą ochronną skóry psa. Zwykle psa kąpie się wtedy, gdy jest już mocno zabrudzony.

Zabiegi pielęgnacyjne, które służą kontroli stanu oczu, uszu, zębów i łap powinno się wykonywać zdecydowanie częściej – takie przeglądy zaleca się robić raz w tygodniu. Nie oznacza to jednak, że raz w tygodniu należy psu czyścić uszy – należy do nich zajrzeć i sprawdzić, czy nie wymagają pielęgnacji.

Pielęgnacja psa – uszy

Czy należy myć psu uszy? Pielęgnacja psich uszu jest ważna, stan uszu należy sprawdzać regularnie, raz w tygodniu, ale nie należy ich czyścić profilaktycznie zbyt często. Takie częste czyszczenie uszu może doprowadzić do podrażnienia przewodu słuchowego u psa i do infekcji.

Jeżeli zauważysz w uchu psa wydzielinę, albo poczujesz nieprzyjemny zapach, to jest to znak, że czas wyczyścić mu uszy.

Kosmetyki dla psa do pielęgnacji uszu to przede wszystkim preparat do zakrapiania, który służy do roztopienia zalegającej wydzieliny oraz patyczki do czyszczenia uszu dla psa – są to patyczki o bardzo dużym waciku, który zabezpiecza psa przed uszkodzeniem przewodu słuchowego.

Jeżeli Twój pies jest długowłosy, to w jego uchu również rosną włosy, które mogą gromadzi kurz, dlatego u takich psów włosy z uszu należy wycinać.

W internetowym sklepie zoologicznym netfutter.pl znajdziesz:

 • krople do czyszczenia uszu psa
 • chusteczki do czyszczenia uszu psa
 • patyczki do uszu dla psa

Pielęgnacja psa – oczy

Jak pielęgnować oczy psu? Pielęgnacja oczu psa nie musi być zbyt częsta, podobnie, jak w przypadku pielęgnacji uszu. Najważniejsza jest kontrola, którą należy wykonywać raz w tygodniu. Jeżeli Twój pies to rasa długowłosa pamiętaj o tym, by zbyt długa sierść nie przesłaniała oczu psa, ponieważ może to prowadzić do podrażnienia gałek ocznych. By temu zapobiec możesz samodzielnie, bądź z pomocą groomera podcinać włosy w okolicach pyska specjalnymi nożyczkami dla psa z zaokrąglonymi końcówkami. Wydobywająca się z oczu wydzielina i „śpiochy” powinny być usuwane na bieżąco. W tym celu możesz skorzystać produktów, takich jak:

 • chusteczki do czyszczenia oczu psa
 • krople do oczu dla psa
 • emulsje do pielęgnacji oczu psa
 • nożyczki do sierści na pysku psa

Pielęgnacja psa – zęby

Czy psu należy myć zęby? Zęby psa należy szczotkować codziennie. Jest to szczególne ważne w przypadku psów ras małych i miniaturowych, które mają naturalną tendencję do odkładania się płytki nazębnej. Bakteryjna płytka nazębna jest możliwa do usunięcia za pomocą szczotkowania z pastą do zębów dla psów. Jeżeli właściciel psa zaniedba higienę jamy pyska swojego psa, to bakteryjna płytka ulegnie mineralizacji oraz utwardzeniu i zamieni się w kamień nazębny, którego nie da rady usunąć domowymi sposobami.

Zalegający kamień nazębny powoduje dalsze osadzanie się bakterii ich wnikanie do dziąseł, co prowadzi do stanów zapalnych i ostatecznie do utraty zębów.

Pielęgnacja zębów psa opiera się zatem na profilaktyce za pomocą odpowiednich preparatów, dostępnych w sklepach zoologicznych, takich jak:

 • szczoteczka do zębów dla psa
 • pasta do zębów dla psa np. o smaku mięsa
 • lipidowy żel do zębów dla psa
 • nakładka na palec do czyszczenia zębów u psa
 • płyn do wody, zmniejszający osadzanie się płytki nazębnej u psa

Pielęgnacja psa – łapy

Jak obcinać pazury psu? Przerośnięte pazury u psa mogą prowadzić do problemów w utrzymaniu prawidłowej postawy, a to wpływa bezpośrednio na zdrowie stawów u psa. Zbyt długie pazury mogą zostać wyrwane, podczas zabawy. Przerośnięte pazury mogą również zacząć się wywijać i wbijać w ciało, co może doprowadzić do pojawienia się zapalenia.

Obcinanie pazurów najlepiej wykonać, gdy pies jest zmęczony po spacerze i zdążył się już zrelaksować. Obcinanie zacznij od przednich łap. Niektóre psy pozwolą położyć się na boku, inne będą preferowały obcinanie na stojąco.

 1. Pazur przycinaj od dołu do góry (od podeszwy do płytki rogowej). Urządzenie najlepiej ustawić pod kątem 45˚ do podłoża.
 2. Skracaj pazury stanowczymi, szybkimi ruchami po 2-3 mm z długości.
 3. Zakończ skracanie, gdy w przekroju pazura pojawi się macierz.
 4. Na koniec warto spiłować delikatnie pazury i nagrodzić psa smakołykiem.

Do skracania pazurów możesz wykorzystać:

 • Cążki do pazurów dla psa
 • Gilotynkę do pazurów dla psa
 • Pilnik do pazurów
 • Szlifierkę do pazurów

Pielęgnacja psa – sierść

Jak czesać psa? Technika czesania psa może zależeć od rasy, a konkretnie o długości i rodzaju okrywy włosowej. Psy krótkowłose z niewielką ilością podszerstka, które nie mają tendencji do kołtunienia wystarczy czesać raz w tygodniu za pomocą gumowej szczotki, rękawicy do pielęgnacji sierści bądź grzebienia. Psy długowłose, z gęstym podszerstkiem należy czesać każdego dnia. Do usuwania podszerstka idealnie sprawdzi się Furminator, z kolei do rozczesywania długiej sierści wybierz grzebienie z długimi i prostymi zębami. Dla psów szorstkowłosych, które nie gubią sierści należy zakupić trymer do sierści.

Kosmetyki dla psów – jakie wybrać?

Kosmetyki dla psa należy wybierać analizując ich skład. Każda substancja, która ma bezpośredni kontakt ze skórą psa może potencjalnie wywołać podrażnienie lub alergię. Wybieraj szampony dla psa, które zawierają delikatne detergenty, a najlepiej naturalne substancje.

Kosmetyki dla psa dobieraj według przeznaczenia, na rynku dostępne są np. szampony dla szczeniąt, szampony do skóry wrażliwej, dla psów długowłosych i szorstkowłosych. Szampony pielęgnacyjne stosuje się powierzchniowo. Jeżeli Twój pies musi być kąpany w szamponie leczniczym, to pamiętaj, by wetrzeć go w skórę i pozostawić na czas opisany na ulotce.

Szampony dla psa

Wybór szamponu dla psa zależy od wieku psa, rodzaju sierści oraz umaszczenia. Szampon dla Yorka nie nada się buldoga francuskiego, gdyż ten pierwszy ma zupełnie inne strukturą włosa. Szampony dedykowane dla konkretnych ras psów dopasowane są do twardości, objętości i poziomu jedwabistości sierści.

W ofercie sklepu zoologicznego netfutter.pl znajdziesz takie produkty, jak:

 • suchy szampon dla psa
 • Szampon dla psa alergika
 • Szampon na pchły dla psa
 • Szampon dla psa długowłosego
 • Szampon dla psa o jasnej sierści
 • Szampon dla psa o ciemnej sierści
 • Szampon przeciwświądowy dla psa

Odżywki dla psa

Dobrą pielęgnację psa zapewni odpowiednia odżywka do sierści. Odżywka dla psa to produkt poprawiający wygląd włosa, ułatwiający jego szczotkowanie i układanie. Kondycjonery do sierści służą przede wszystkim, by wygładzić sierść, nadać jej objętości bądź wspomóc usuwanie kołtunów.

Odzywki dla psa dostępne są zwykle w dwóch postaciach:

 • Odżywki w spray, które rozpyla się na sierść zaraz po kąpieli
 • Odżywki w płynie, które nakłada się po myciu szamponem, a następnie spłukuje

Jakie kosmetyki dla psa i produkty do pielęgnacji psa znajdziesz w sklepie internetowym netfutter.pl?

W sklepie internetowym netfutter.pl znajdziesz szeroki asortyment kosmetyków dla psów: szampony dla psów oraz odżywki dla psów, a także produkty do pielęgnacji oczu, uszu, zębów i łap psa.

Jeżeli nie wiesz, jaki szampon wybrać dla swojego psa możesz zawsze skorzystać z porady konsultanta, który zada Ci kilka pytań i pomoże dobrać odpowiedni produkt.

Zakupy w sklepie internetowym netfutter.pl, to gwarancja produktów najwyżej jakości w konkurencyjnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl