do kasy suma: 0,00 zł
Producenci

Akcesoria dla kotów

CATIT 2.0 Flower Fountain fontanna dla kota CATIT 2.0 Flower Fountain fontanna dla kota
Producent: Catit
Cena:

125,00 zł

zobacz więcej
CATIT 2.0 Flower Fountain MINI fontanna dla kota CATIT 2.0 Flower Fountain MINI fontanna dla kota
Producent: Catit
Cena:

89,00 zł

zobacz więcej
CATIT PIXI Filtry wymienne do fontanny 3 sztuki CATIT PIXI Filtry wymienne do fontanny 3 sztuki
Producent: Catit
Cena:

18,00 zł

zobacz więcej
CATIT PIXI Filtry wymienne do fontanny 6 sztuk CATIT PIXI Filtry wymienne do fontanny 6 sztuk
Producent: Catit
Cena:

36,00 zł

zobacz więcej
CATIT PIXI inteligentna fontanna poidło dla kota CATIT PIXI inteligentna fontanna poidło dla kota
Producent: Catit
Cena:

399,00 zł

zobacz więcej
Curver pojemnik na karmę dla kota 10kg Curver pojemnik na karmę dla kota 10kg
Cena:

59,00 zł

zobacz więcej
Curver pojemnik na karmę dla kota 6kg Curver pojemnik na karmę dla kota 6kg
Cena:

49,00 zł

zobacz więcej
House of Cats drapak Cat Black House of Cats drapak Cat Black
Producent: House of Cats
Cena:

250,00 zł

( 1 szt. = 250,00 zł )
zobacz więcej
House of Cats drapak Cat Elipso House of Cats drapak Cat Elipso
Producent: House of Cats
Cena:

250,00 zł

( 1 szt. = 250,00 zł )
zobacz więcej
House of Cats drapak Cat Roll House of Cats drapak Cat Roll
Producent: House of Cats
Cena:

90,00 zł

( 1 szt. = 90,00 zł )
zobacz więcej
House of Cats drapak Cat Triangle House of Cats drapak Cat Triangle
Producent: House of Cats
Cena:

250,00 zł

( 1 szt. = 250,00 zł )
zobacz więcej
House of Cats drapak Cat White House of Cats drapak Cat White
Producent: House of Cats
Cena:

250,00 zł

( 1 szt. = 250,00 zł )
zobacz więcej

Akcesoria dla kota

Wśród akcesoriów dla kota znajdują się miski na pokarm i wodę, drapak, zabawki, transporter oraz siatka do zabezpieczenia okien. Dodatkowe akcesoria dla kota przydadzą się dla czworonogów wychodzących lub takich, które będą korzystać ze spacerów wraz z opiekunem. W takim przypadku potrzebujesz jeszcze adresówki oraz wygodnych szelek i smyczy. Pozostały koci ekwipunek nie jest bezwzględną koniecznością, ale może umilić zwierzakowi czas w domu, dostosowanym do wszystkich jego potrzeb. Akcesoria dla kota w postaci dodatkowego domku czy jaskini, w której twój futrzasty przyjaciel może się ukryć lub odpocząć z pewnością będą dla niego miłym dodatkiem.

Akcesoria dla kota – czy są potrzebne?

Czy akcesoria dla kota są potrzebne? Tak. Wyposażając kota w podstawowy osprzęt, trzeba myśleć o jego potrzebach. Co jest niezbędne kotu do życia i prawidłowego rozwoju oraz bez czego zwierzę sobie nie poradzi. Akcesoria dla kota mają za zadanie ułatwić nawiązanie więzi emocjonalnej z opiekunem, podczas zabawy czy wspólnych spacerów, a więc sprawić zwierzęciu przyjemność (zabawki, szelki i smycz, szczotka). Akcesoria dla kota mogą być potrzebne, by zapewnić mu bezpieczeństwo w podróży (transporter, koszyk na rower, drapak, siatka, szelki i sycz). Właściwie dopasowane akcesoria dla kota wpływają na komfort życia zwierzęcia (legowisko, domki, szczotki, kuweta, szelki, zabawki, miski). Wiele z tych akcesoriów dla kota spełnia kilka funkcji jednocześnie, są zatem wielozadaniowe i przez ten fakt nie może ich zabraknąć w żadnym kocim domu.

Akcesoria dla kota – jakie są ich rodzaje?

Akcesoria dla kota można podzielić na kilka kategorii w zależności od strefy życia, w jakiej mają swoje zastosowanie.

Akcesoria dla kota z działu ”pielęgnacja i higiena” to przede wszystkim szczotki (szczotki do podszerstka, grzebienie, pudlówki, zgrzebła, rękawice), pasty do zębów, chusteczki do higieny uszu i płyny do przemywania oczu, cążki do pazurów oraz kuweta wraz ze żwirkiem. Uzupełnieniem tego działu będą pasty odkłaczające, zapobiegające gromadzeniu się kul włosowych w żołądku oraz sezonowo także obroża lub krople przeciw pasożytom zewnętrznym dla kotów wychodzących.

Akcesoria dla kota z działu ”żywienie” to miski na pokarm i wodę. Dobrą inwestycją, zwłaszcza dla kotów chorujących na nerki lub stroniących od picia wody jest zakup fontanny dla kota lub źródełka, które przez wydawany dźwięk może zachęcić do częstszego picia wody. Jako przyjemne uzupełnienie podstawowego żywienia zachęcamy do nabycia kociej trawki, którą koty chętnie podgryzają.

Następne akcesoria dla kota pochodzą z kategorii ”zabawa i odpoczynek”. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują zabawki, legowiska i drapaki, które można rozszerzyć o dodatkowe budki i domki, montowane na ścianach czy w systemach modułowych, wpasowujących się w niezagospodarowane miejsce mieszkania.

Kolejny dział to ”transport i aktywność”. Akcesoria dla kota w tej kategorii to przede wszystkim transporter, który przyda się, gdy zwierzę musi być przewiezione do lekarza oraz na dłuższe wspólne wyjazdy samochodem. Dla opiekunów chcących spędzać aktywnie czas ze swoim kotem nie może zabraknąć szelek, obroży i smyczy czy kosza na rower przeznaczonego dla zwierząt. Uzupełnieniem tego działu może być spray relaksujący z feromonami.

Ostatni dział to ”bezpieczeństwo”. W tej kategorii akcesoriów dla kota nie może zabraknąć adresówki dla kota, którą powinno posiadać każde zwierzę wychodzące, choćby dlatego, że podczas transportu lub codziennego spaceru kot może uciec. Jeśli zwierzę jest niewychodzące, powinno posiadać obróżkę z adresówką, która będziesz zakładana na nieprzewidziane lub konieczne wyjścia poza dom, nawet jeśli kot podróżuje w zamkniętym transporterze. Akcesoria dla kota w tym dziale zamyka siatka, którą zabezpieczysz okna i balkon.

Akcesoria dla kota – do domu

Miska dla kota

Miska dla kota powinna być stabilna, trwała, łatwa w czyszczeniu oraz płaska, aby jej rant podczas jedzenia nie drażnił kocich wąsów. Materiały polecane przez kociarzy przy wyborze tego akcesorium dla kota to ceramika i metal. Ciężar miski ceramicznej zapewnia stabilność i utrudnia przesuwanie się miski. Miski metalowe są lżejsze, ale dzięki podgumowaniu lub ustawieniu ich na macie antypoślizgowej również spełnią swoje zadanie. Miski ceramiczne i metalowe mają także dobre właściwości antybakteryjne i nie chłoną zapachów karm.

Fontanna dla kota

Fontanna dla kota to rozwiązanie zalecane dla wszystkich kotów, ze względu na fakt, że opiekunom kotów trudno zachęcić pupili do picia w ogóle, nie wspominając o kontroli ilości pobieranej wody. Automatyczna fontanna dla kota stale lub po wykryciu ruchu dozuje wodę strumieniem, a jej szum czy kapanie zaciekawia zwierzę i wpływa pozytywnie na pobór wody. Fontanna dla kota zalecana jest kotom w trakcie rekonwalescencji, cierpiącym na choroby pęcherza i nerek oraz zwierzętom niewidomym.

Legowisko dla kota

Akcesoria dla kotów to również wygodne legowiska. Legowisko dla kota może być otwarte, w formie materaca lub zamknięte, w formie krytej budki. Legowisko dla kota powinno być ulokowane w miejscu cichym, ciepłym, spokojnym, niedostępnym dla innych domowych zwierząt i stać w innym pomieszczeniu niż kuweta i miski na pokarm. Dobrze, gdyby materiał był łatwy w czyszczeniu i odkurzaniu, a jego pokrowiec łatwy w ściąganiu i praniu. Dla kotów starszych i mających problemy ze stawami, czy poruszaniem zaleca się legowiska z pianki memory, która pod wpływem nacisku dopasowuje się do ciała kota i odciąża stawy i kręgosłup.

Siatka na balkon i okno dla kota

Siatka zabezpieczająca okna i przestrzeń balkonu to bezwzględnie konieczne akcesorium w domu z kocimi lokatorami. Ma ona zabezpieczyć najbardziej newralgiczne miejsca przed pomysłowością i naturalną ciekawością kotów i ograniczyć możliwość niefortunnej i niebezpiecznej ucieczki, zwłaszcza dla kotów nieznających terenu.

Domek dla kota

Akcesoria dla kota mogą być rozbudowane o dodatkowe strefy relaksu w postaci budek, śpiworów i domków. Domek dla kota zapewnia poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli jest zamontowany powyżej linii podłogi, ale może służyć również do zabawy. Domek to ciepłe i wygodne miejsce wypoczynku, dzięki wyłożeniu dodatkowymi poduszkami. Stabilna i lekka konstrukcja domku dla kota gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Wielość wzorów i kolorów zaspokoi gusta opiekunów i pozwoli na estetyczne dopasowanie ich do mieszkania.

Jaskinia dla kota

Jaskinia dla kota to akcesorium dla największych fanów gadżetów dla swoich zwierząt. Jaskinia dla kota to rodzaj budki w najbardziej wymyślnych formach z dodatkowymi elementami, takimi jak drapaki i akcesoria zabawowe czy piętrem z leżanką. Proste legowiska i jaskinie mogą być również montowane na kaloryferze lub przybierać formę składanego namiotu, idealnego w podróży, a nawet subtelnej kryjówki z donicą na kwiaty jako dachu.

Akcesoria dla kota – podróż

Transporter dla kota

Transporter dla kota ma tę zaletę, że może jednocześnie pełnić funkcję kosza rowerowego czy domku dla kota. Warto jednak dostosować go do wielkości i ciężaru naszego kota. Kot musi się w nim swobodnie położyć i usiąść. Transporter zawsze powinien przed podróżą być wyłożony kocykiem, z którego korzystał kot. Uspokoi to zwierzaka i pozwoli na bezpieczne umoszczenie się w jego wnętrzu. Transportery dla kotów muszą mieć przynajmniej jedną ściankę wentylowaną (otwory, siatka, drzwiczki w formie kratki). Transportery przyjmują formę plecaków, toreb podróżnych, koszy wiklinowych, klatek kenelowych czy najbardziej klasycznych – plastikowych boxów.

Smycze i szelki dla kota

Szelki dla kota mogą przyjmować formę kamizelki lub uprzęży. Dobór odpowiednich akcesoriów spacerowych jest bardzo ważny, gdyż zbyt ciasne skutecznie zniechęcą kota do wspólnych wędrówek, mogą uciskać łopatki i odcinek szyjny. Im mniej łączeń, tym lepiej, zmniejszy to ryzyko otarć. Unikaj dodatkowych, ciężkich ozdób, które zwiększają ciężar akcesorium. Dla bardzo aktywnych kotów poleca się zakup szelek niż obroży, gdyż każde szarpnięcie w obrębie szyi może uszkodzić kręgosłup kota. Smycze i szelki bardzo często sprzedaje się w zestawach z oznaczeniem rozmiaru i wagi zwierzęcia.

Adresówka dla kota

Adresówka dla kota z danymi opiekuna może znacząco wpłynąć na szybsze odnalezienie zwierzaka, gdy ten wybierze się na samowolną eskapadę lub zerwie się ze smyczy. Adresówka z imieniem kota powinna być lekka, dane powinny być trwale na niej wygrawerowane. Adresówki mogą przybierać kształt kapsułek montowanych jako brelok do obroży lub szelek, w których umieszczona jest karteczka z numerem telefonu opiekuna i adresem.

Jakie akcesoria dla kota znajdziesz w sklepie netfutter.pl?

W sklepie internetowym netfutter.pl znajdziesz szeroki asortyment akcesoriów dla kota: legowiska, transportery, miski, drapaki czy poidła.

Jeżeli nie wiesz, jakie akcesorium dla kota wybrać możesz skorzystać z porady konsultanta, który zada Ci kilka pytań i pomoże dobrać odpowiedni produkt.

Zakupy w sklepie internetowym netfutter.pl, to gwarancja produktów najwyżej jakości w konkurencyjnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl