do kasy suma: 0,00 zł
Producenci

Calf Lyte Plus mieszanka paszowa dla cieląt z zaburzeniami trawienia 24szt.

Kod produktu: 000005146
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Ocena: 1.5
Producent: Vetoquinol
ilość szt.
Cena: 412,80 zł 412.80

towar niedostępny

  (1 kg = 191,11 zł )
  • Darmowa przesyłka od 300 zł
  • 30 dni na zwrot
  • Szybka dostawa

Opis

Biegunka u cieląt jest główną przyczyną śmierci oraz źródłem strat finansowych. Bakterie, wirusy i pasożyty atakują nabłonek jelit, wywołując biegunkę. Zmniejsza się wchłanianie składników odżywczych, powodując odwodnienie, utratę elektrolitów, kwasicę, utratę wagi, a nawet śmierć.

Korekcja odwodnienia, kwasicy, hipoglikemii oraz dostarczenie elektrolitów są niezbędnymi procedurami w leczeniu biegunki u cieląt.

Calf Lyte Plus jest preparatem, który stanowi nowoczesne rozwiązanie biegunek u cieląt. Po rozpuszczeniu w wodzie lub mleku stanowi roztwór hipotoniczny dzięki czemu zwiększa się wchłanianie niezbędnych składników.

Podając Calf Lyte Plus uzyskujesz:

  • Optymalne nawodnienie poprzez lepszą absorbcję wody i elektrolitów (sód i potas)
  • Skuteczną korekcję kwasicy dzięki obecności octanu sodu - najlepszy prekursor wykorzystywany do korekty pH
  • Zróżnicowane źródło energii w związku z obecnością dekstrozy, glicyny oraz octanu sodu
  • Regulację flory jelitowej poprzez obecność w składzie naturalnych składników przeciwbakteryjnych (laktoferyna i laktoperoksydaza) mogące być alternatywą dla środków przeciwdrobnoustrojowych.

CALF-LYTE® PLUS stosuje się u cieląt w przypadku zagrożenia zaburzeniami trawiennymi (biegunką), w trakcie takich zaburzeń lub w okresie rekonwalescencji po ich przebyciu. Połączenie octanu sodu, elektrolitów i dekstrozy jest hipertoniczną (490 mOsm/l) dietetyczną uzupełniającą mieszanką paszową dla cieląt z zaburzeniami trawienia i biegunką. Po rozpuszczeniu roztwór nie zakłóca trawienia mleka i może być podawane cielętom ssącym i cielętom, które są karmione mlekiem ręcznie. W składzie produktu znajduje się również białko mleka w proszku (zawierające laktoferynę). Produkt nadaje się do podawania zarówno z wodą jak i mlekiem.

Skład: dekstroza (60,5%), octan sodu (18,3%), chlorek sodu, chlorek potasu, fosforan sodu, fosforan dwupotasowy, białko mleka w proszku (zawierające laktoferynę), cukier karmelizowany. Źródło węglowodanów: dekstroza.

Składniki analityczne: cukier całkowity 60,5%, popiół surowy 17,7%, białko surowe 12,0%, sód 5,9%, chlorki 2,8%, potas 1,7%, tłuszcz surowy 0,5%, włókno surowe 0,5%.

Dodatki: konserwanty, substancje aromatyzujące: glicyna 90 400 mg/kg, spoiwa, witaminy i podobne dodatki.

Podawanie:

Rozpuścić 1 saszetkę (90g) w 2 litrach ciepłej wody (37°C) i podawać za pomocą butelki lub sondy żołądkowej. Podawać 2 litry świeżego roztworu 2 do 3 razy dziennie, osobno lub zmieszane ze zwykłą paszą (mlekiem lub preparatem mlekozastępczym).

Czas stosowania: 1 do 7 dni, jeśli podawane z zwykła paszą. 1 do 3 dni jeśli podawane bez paszy, a następnie 1 dzień przejściowy podając CALF-LYTE® PLUS ze zwykłą paszą. Przed użyciem lub przedłużeniem okresu stosowania zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii. Nie rozpuszczać zawartości saszetki w mniej niż 2 litrach wody.

Calf_Lyte_Plus_ulotka.pdf

CalfLyte_koło_dawkowania.pdf

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl