Fiprex XL dla psów od 40 do 55 kg

ZFIPD4006055

Fiprex® XL Roztwór do nakrapiania dla psów od 40 do 55 kg.

PRODUCENT: Fiprex
DOSTĘPNOŚĆ:  Mała ilość

20,00 zł

DOSTAWA: 24 H

Opis

Produkty powiązane

Opinie

Charakterystyka produktu: 

Zwalczanie inwazji pcheł, kleszczy i wszy u psów. Działanie zabezpieczające przed ponowną inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni. Fiprex można stosować jako leczenie wspomagające alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Przeciwskazania:

Nie stosować u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 2 kg.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe.
Nie stosować u zwierząt chorych lub w okresie rekonwalescencji.
Nie stosować u królików.

Dawkowanie i sposób podania:

Preparat podawać zewnętrznie, bezpośrednio na skórę. 1 tubka 5,5 ml (XL) zawierająca 412,5 mg fipronilu na psa o masie od 40 kg do 55 kg. Na psa o masie powyżej 55 kg stosować dwie tubki 4 ml (L).

Sposób podania: Nie kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu. Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i wycisnąć całą zawartość tubki bezpośrednio na skórę - wzdłuż linii kręgosłupa aż do nasady ogona. W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkt należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.

Napisz opinię

PRZYPOMNIENIE O PRODUKCIE

Na podany adres e-mail wyślemy przypomnienie o konieczności ponownego zamówienia produktu!