Hyalutidin DC 2 x 125ml dla psów i kotów na stawy

ZPAK02000383

Preparat na kości i stawy dla psów i kotów.

PRODUCENT: Animedica
DOSTĘPNOŚĆ:  Duża ilość

168,99 zł

DOSTAWA: 24 H

Opis

Produkty powiązane

Opinie

Wraz z wiekiem produkcja egzogennego kwasu hialuronowego maleje, natomiast zapotrzebowanie organizmu na ten kwas zdecydowanie wzrasta. Receptory CD44 na chondrocytach są aktywne przez całe życie. Stosując Hyalutidin DC nie tylko dostarczamy egzogenny kwas hialuronowy, ale pobudzamy przez pewien czas organizm zwierzęcia do dalszego produkowania endogennego kwasu. Po 3 tygodniach podawania preparatu Hyalutidin DC produkcja kwasu hialuronowego wyraźnie wzrasta. Po 30 dniach stosowania namnażanie się chondrocytów jest bardzo duże, a synowiocyty produkują znacznie większe ilości endogennego kwasu hialuronowego. Dalsze podawanie preparatu nie przyniesie lepszego rezultatu, w związku z tym odstawiamy Hyalutidin DC i obserwujemy zwierzę. Gdy łagodne objawy powrócą, wówczas ponownie stosujemy 30-dniową kurację. Taki schemat wprowadzamy na stałe.

Kompleks HC (połączenie kwasu hialuronowego i chondroityny) w łatwy sposób przedostaje się do chrzastek stawowych. Po dotarciu do stawu łączy się on ze specyficznymi receptorami CD44, co pobudza chondrocyty do namnażania się, a synowiocyty do produkcji endogennego kwasu hialuronowego. To przyczynia się do zwiększenia lepkości mazi stawowej, co powoduje zmniejszenie współczynnika tarcia i uzyskanie znacznie lepszej amortyzacji w stawie. Dzięki stosowaniu Hyalutidin DC następuje redukcja procesów zapalnych, tłumione jest wytwarzanie mediatorów zapalenia, ból ustępuje.

 

Skład: 

Woda, sacharoza, polisacharydy.

 

Składniki analityczne: 

Wilgotność 60%, białko surowe (<0,5%), tłuszcz surowy (<0,5%), włókno surowe (<0,5%), popiół surowy (<0,5%), sacharoza (37,4%).

 

Dawkowanie: 

Psy:

małe rasy 2 ml / dzień (do 10 kg),

średnie rasy 4 ml / dzień (10-30 kg),

duże rasy 6 ml / dzień (30-50 kg),

bardzo duże rasy 8 ml / dzień (ponad 50 kg).

 

Koty:

małe koty 1 ml / dzień (do 5 kg),

średnie koty 2 ml / dzień (5-10 kg),

duże koty 3 ml / dzień (ponad 10 kg).

 

Zalecany czas kuracji przynajmniej 30 dni.

Napisz opinię

PRZYPOMNIENIE O PRODUKCIE

Na podany adres e-mail wyślemy przypomnienie o konieczności ponownego zamówienia produktu!